Beseda s rodilým mluvčím v ZŠ Bezděkov

Setkat se s rodilým mluvčím se nám moc často nestává. Právě tato možnost se naskytla  žákům  ZŠ Bezděkov v pondělí 14.4.2014, kdy měli příležitost použít svoje znalosti angličtiny při návštěvě Jeromeho z Londýna v jejich škole.

Beseda začala vlastním představením mladého Angličana, který se snažil mluvit pomalu, protože mezi přítomnými byli i prvňáci a druháci, kteří se učí angličtinu zatím  jen na kroužku.

Následovala smršť velmi pěkně připravených otázek od žáků. Děti se ptaly na jeho rodinu, zaměstnání i zájmy. Dozvěděli se, že hraje fotbal, rapuje, má v bytě 5 televizí a 3 počítače a rád nakupuje. Starší žáky nezaskočil svými otázkami na téma Anglie, školní předměty, sport, domácí mazlíčci, hudba, jídlo aj. Většina si mohla vyzkoušet, že se domluví se svými znalostmi v běžných situacích. Věříme, že pro ostatní to byla výborná motivace.

Marcela Hezoučká, ředitelka školy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at https://wp.zsbezdekov.info/beseda-s-rodilym-mluvcim-v-zs-bezdekov/trackback/ or subscribe to the RSS Comments Feed for this post.